Reklam tanıtım fotoğraflarında iç mekan ve dış doğal ortamı, otel misafirlerine tatil öncesi en gerçekçi sunumu yapmalıdır.

Otel mekan-imaj fotoğrafçılığı son derece yaratıcı bir bakış açısı,deneyim ve iyi organizasyon becerisi gerektirir.Uzun yıllardır mimari ve yaşam tarzı fotoğrafçılında Türkiye'nin birçok bölgesinde özellikle turistlik işletmelerin fotoğraflanmasında ticari faaliyet gösterdim.Uzun yıllar önce tecrübe edindiğim ve kendimce tarz olmuş HDR ışıklandırma, pozlama ve post prodüksiyon teknikleri ile kurumsal firmaların reklam sunumlarını en üst seviyeye taşıdım. Doğru bir reklam karesi sadece kadrajın doğru seçilmesi dışında birçok teknik detayı içinde saklamaktadır.Fotoğraf makinesi ve lens seçimi,ışıklandırma ekipmanları, monitör,yazılımlar,baskı aşamasında kullanılan mürekkepler,kağıt ve tüm bunların ustalıkla kullanımı ve doğru kullanım sırası.

Bu orkestradaki ustalıklı yönetim nihai ürünün kalitesini belirleyecektir.Üretim aşamasının(matbaa baskı aşaması dahil) her noktasında kendim bulunmayı tercih ettim.Bu da beni tirajlı ve ticari kaygı duyacağım seri üretimden ziyade butik ve kreatif ürün üretmeyi zorladı.Gerçi mekan-imaj fotoğrafçılında olması gereken tarzda budur...

Otel katalog çekimlerimizde maksimum görüntü ve baskı çıktı kalitesi almak için fotoğraf makinasında Hasselblade'ı, ışık sistemlerinde Briese ve Kaiser tercih ettik.Konuya ve mekan durumuna göre seçtiğimiz ekipmanlar ve çekim teknikleri ile otel çekimlerinde fotoğraf ile ifade edemediğiniz, bunun yerine 3d model kullanmayı tercih ettiğiniz sahneleri artık kullanmaya gerek kalmayacak.İddia ediyoruz ki benim otel fotoğraf çekimlerimden sonra bir daha otelinizde fotoğraf çalışması yapmayacaksınız.

Günümüzde her üç kişiden birin tatile online gittiği düşünülürse konukların otel hakkında mümkün olduğunca çok detay görme beklentisi oluşmakta. Online ortamda ve otel kataloglarınızda sunulan fotoğraflar tüm atmosferi yalın ama etkileyici bir şekilde,tüm detayları gerçek renkleri ve mekan derinliği ile göstermelidir.Amacımız misafirleriniz gelmeden önce mekanın tatil sıcaklığını sunumlarınızda yaşatmaktır.